logogeasy

Mbajtja e dietës keto mund të jetë e vështirë, por është një mënyrë e mirë për të siguruar që furnizimi juaj ushqimor të zgjasë më gjatë nëse nuk mund të arrini në dyqan ushqimor, ose nëse blini vetëm një herë në javë ose nëse nuk ka shumë opsione në zonën tuaj.

Nëse jetoni në zona rurale, ose nëse jeni të ngecur në shtëpi për ditë apo edhe javë në një kohë, atëherë merrni parasysh të grumbulloni këto elemente thelbësore me pak karbohidrate për t’ju ndihmuar duke iu përmbajtur dietës tuaj sa më mirë që të mundeni.

Këtu janë artikujt kryesorë ushqimorë me pak karbohidrate që kanë një jetëgjatësi të zgjatur ose ruhen lehtësisht në qilarin, frigoriferin ose frigoriferin tuaj.

Pjesa me e mire? Ju mund të porositni shumicën e tyre në internet tani!

Vaktet e gatshme për të ngrënë keto
Kur nuk është e mundur të dilni nga shtëpia për të blerë ushqime ose kur po përpiqeni të shmangni turmat, mund të jetë një ide e mirë të investoni në një shërbim të shpërndarjes së vakteve që dërgon ushqime të shëndetshme në derën tuaj.

Këto mund të duken të shtrenjta, por mbani në mend se ju po paguani për komoditetin e blerjeve ushqimore të dikujt tjetër për ju, duke gatuar ushqimet tuaja dhe më pas duke i dorëzuar ato (gati për t’u ngrënë) direkt në derën tuaj.

Disa nga këto shërbime ofrojnë porosi një herë, ndërsa të tjerat ju kërkojnë të abonoheni çdo javë.

Për shembull, Fresh n’ Lean ofron një porosi një herë që mund të blini sa më shumë vakte që dëshironi. Vaktet e tyre janë të ngrira dhe zgjasin rreth 6 javë pas ngrirjes nëse nuk i hani të gjitha menjëherë.

Ne kemi provuar disa shërbime të ofrimit të vakteve keto që mund t’i shikoni për ofertat aktuale speciale:

Dietë-To-Go
Fresh N Lean
Mishi i ngrirë
Mishi i ngrirë është një artikull i shkëlqyeshëm për t’u grumbulluar sepse ruhet në frigorifer për disa javë, në varësi të kohës kur është paketuar.

Ne rekomandojmë ButcherBox, i cili është një shërbim i shpërndarjes së mishit që është i specializuar në mishin dhe peshkun me cilësi më të lartë në dispozicion.

Rishikimi i ButcherBox

Ato ofrojnë mish viçi, mish pule, derri dhe salmon organik, të përgatitur me bar dhe pa hormone dhe antibiotikë. Ju mund të bëni një porosi në internet dhe mishi do të dërgohet menjëherë në derën tuaj.

Ku të blini: Kontrolloni ofertën speciale të këtij muaji këtu!

Supat Keto
Në vend të supës së konservuar, e cila ka tendencë të jetë plot me natrium, konservues dhe përbërës niseshte, provoni të blini supë keto që përmban përbërës me pak karbohidrate dhe më pak konservues.

Ne rekomandojmë supat e Kettle dhe Fire sepse ato janë me burim nga përbërës organikë të cilësisë së lartë, duke përfshirë lëngun e kockave të ushqyer me bar, barishte organike, perime me pak karbohidrate dhe djathë.

Plus, ata shijojnë shumë dhe janë gati brenda pesë minutave. Supat e Kettle Fire përmbajnë 15 gram yndyrë, 12 gram proteina dhe 1 gram karbohidrate neto për racion.

Ku të blini: Në kohën e këtij shkrimi, mund të përfitoni 30% ulje kur të porosisni paketën përfundimtare të paketës duke shkuar në këtë faqe!

Lëngë kockore

Lëngu i kockave ofron një burim të shkëlqyer vitaminash, mineralesh dhe proteinash për të ndihmuar në plotësimin e boshllëqeve ushqyese nëse ushqimi është i pakët në zonën tuaj. Plus, mund të përdoret në mënyra të ndryshme.

Mund ta pini si çaj ose ta përdorni si bazë për supë. Mund ta përdorni gjithashtu në vend të vajit për të gatuar mishin dhe perimet tuaja. Lexoni listën tonë të lëngjeve më të mira të kockave për dietën keto këtu.

Peshku dhe mishi i konservuar

Mishi i konservuar, si toni, salmoni dhe pula, janë ideale nëse nuk mund të merrni ndonjë mish të freskët në dietën tuaj. Zgjidhni markat me përmbajtje të ulët natriumi dhe që nuk përmbajnë sheqerna të shtuar, ngjyra ose shije artificiale.

Kërkoni marka organike të pulave që nuk përmbajnë antibiotikë. Peshku i konservuar duhet të përmbajë nivele të ulëta të merkurit dhe të vijë nga burime të kapur nga egra nëse është e mundur.

Shtoni ton ose salmon të konservuar në sallatën tuaj ose përzieni një kanaçe me majonezë dhe selino ose lakër për një sallatë me pak karbohidrate që ruhet mirë në frigorifer për disa ditë.

Ku të blini: Blini tani!

Pluhur i proteinave të kolagjenit
petulla keto kolagjeni me boronica

Kur mishi, vezët, djathi dhe burimet e tjera të proteinave nuk janë të disponueshme, ju rekomandojmë të investoni në një pluhur kolagjeni me cilësi të lartë për të përmbushur kërkesat tuaja për proteina.

Kolagjeni është proteina më e bollshme në trup. Është treguar se ndihmon në përmirësimin e dhimbjeve të kyçeve dhe mbështet shëndetin e flokëve, lëkurës dhe thonjve.

Kërkoni një pluhur proteine ​​kolagjeni që vjen nga gjedhi organik, i ushqyer me bar, i cili përmban burime më të plota të kolagjenit sesa kolagjeni detar.

Ne rekomandojmë Proteinat Vital dhe Keto Perfect.

Kafeja e menjëhershme është një artikull i shkëlqyeshëm për ta pasur në qilar edhe nëse keni akses në kafe të freskët. Është i lëvizshëm, i përshtatshëm dhe nuk kërkon një tenxhere kafeje.

Shumë marka të kafesë së çastit përmbajnë sheqerna të shtuar, konservues dhe aditivë të tjerë të padëshiruar.

Për këtë arsye, ne rekomandojmë kafen e menjëhershme Perfect Keto e cila nuk përmban përbërës artificialë dhe është e ëmbëlsuar në mënyrë natyrale me stevia.

Bare proteinash dhe biskota janë të dobishme për t’i pasur pranë, në mënyrë që të keni gjithmonë diçka për të ngrënë. Ata gjithashtu udhëtojnë mirë dhe mund të ruhen në qilarin tuaj për periudha të gjata kohore.

Ne rekomandojmë baret Keto Perfect sepse ato përmbajnë një raport ideal makronutrientësh për keto dietat, duke përfshirë 3 gram karbohidrate neto ose më pak dhe 10 gram proteina nga kolagjeni dhe arrat.

Ku të blini: ju mund të blini Perfect Keto Bars nga dyqani i tyre online.

Perime të ngrira
Perimet e ngrira janë shoqëruesi i përsosur i mishit tuaj të ngrirë. Kërkoni perime me pak karbohidrate, si brokoli, spinaqi, lulelakra, shpargu, bizelet dhe lakrat e Brukselit.

Ku të blini: mund të blini perime të ngrira në internet duke porositur ushqimin tuaj përmes faqes së internetit të dyqanit tuaj ushqimor të preferuar, si Shipt, Instacart ose AmazonFresh.

Arrat dhe qumështi i arrave
Arrat janë një ushqim i shkëlqyeshëm për t’u ngrënë mes vakteve. Zakonisht mund t’i blini ato me shumicë. Shkoni me arra të papërpunuara që nuk përmbajnë sheqerna të shtuar ose vajra bimore.

Qumështi i arrave, duke përfshirë qumështin e bajames dhe kokosit, mund të shtohet në kafe ose të përdoret në një smoothie së bashku me pluhur kolagjeni dhe perime të ngrira. Ju mund të bëni shake proteinash duke përdorur qumësht arra dhe pluhur proteinash.

Ju duhet të jeni në gjendje të porosisni qumësht kokosi të konservuar pa sheqer në internet, por mund t’ju duhet të blini qumësht të freskët bajamesh pa sheqer në një dyqan.

Ku të blini: kontrolloni në Amazon.com dhe dyqane të tjera në internet për qumësht bajame dhe qumësht kokosi.

Miell arrat
Miellrat e arrave janë perfekte për të gjitha nevojat tuaja për pjekje me pak karbohidrate. Ne ju rekomandojmë të grumbulloni miell bajamesh dhe kokosi.

Ju gjithashtu mund të dëshironi të rezervoni ëmbëlsues me pak karbohidrate, si stevia ose eritritol.

Ku të blini: kontrolloni në Amazon.com dhe dyqane të tjera në internet për miell bajamesh dhe miell kokosi.

Mish i tharë
Tharku i viçit është një rostiçeri e shkëlqyeshme me pak karbohidrate që mbahet mirë në qilarin tuaj për javë të tëra. Kërkoni një markë që vjen nga burime të pastra dhe nuk përmban sheqerna apo nitrate të shtuara.

Ne rekomandojmë mishin e mishit të lopës People’s Choice sepse nuk përmban sheqer, 0 gram karbohidrate dhe 16 gram proteina për racion.

Ku të blini: Blini tani!

Djathë
Djathi mund të hahet si rostiçeri ose të shtohet në ushqimet tuaja të preferuara me pak karbohidrate. Nëse është e mundur, zgjidhni djathëra të fortë pasi kanë tendencë të kenë më pak karbohidrate.

Vajra gatimi
Ju mund të rezervoni vajra gatimi lehtësisht, sepse ato mund të zgjasin për shumë muaj. Provoni vaj avokado, vaj ulliri dhe vaj kokosi. Ndryshe nga gjalpi, nuk keni nevojë ta mbani në frigorifer.

Konkluzioni

Mbajtja e gjërave thelbësore mund të jetë e vështirë nëse nuk mund të dilni nga shtëpia ose nëse nuk ka burime afër, veçanërisht kur jetoni në zonat rurale. Mishi dhe perimet janë keto must have.

Ju mund t’i përmbaheni nevojave tuaja me pak karbohidrate duke u bërë krijues dhe duke porositur ushqime të qëndrueshme në raft në internet. Nëse jeni të mbyllur në shtëpi, provoni të porosisni mish të ngrirë ose të investoni në një shërbim të shpërndarjes së vakteve.

Ndihmon gjithashtu në grumbullimin e mishit të thartë, pluhur kolagjeni, bare me pak karbohidrate, djathë dhe supa keto që ruhen mirë në qilarin tuaj.

Produkte të tjera thelbësore përfshijnë kafe të menjëhershme, mish ose peshk të konservuar, perime të ngrira dhe artikuj pjekjeje me pak karbohidrate, si qumështi i arrave dhe mielli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *